KONCENTRAČNÍ TÁBOR DACHAU + MNICHOV

TERMÍNY: 30. 4. a 4. 6. 2022
PROGRAM: INDIVIDUÁLNÍ  + PROHLÍDKA MĚSTA S PRŮVODCEM

Vydejte se s námi na exkurzi do koncentračního tábora Dachau a v místním muzeu a památníku si připomeňte jedno z nejtemnějších období moderních dějin.

Prošlo tudy přes 200 000 osob různých národností. 2/3 tvořili političtí vězni, 1/3 tvořili Židé. Pobyt v táboře prý nepřežilo až 30 000 lidí. Vězněn zde byl mj. i spisovatel Josef Čapek, novinář Ferdinand Peroutka nebo kardinál Beran.

Po individuální prohlídce tábora, následuje odjezd do Mnichova, kde je možná prohlídka historického centra města společně s průvodcem, nebo si každý může užívat kouzla města sám, jak se mu líbí.

V Mnichově navštívíme Karlsplatz, kostel Frauenkirche z 15. století s vitrážemi a hrobkou, který je dominantou Mnichova, dále Marienplatz s orlojem, pivovar Hofbräuhaus, kde se scházeli nacisté. Prohlídka může pokračovat přes bývalý hrad k rezidenci Wittelsbachů s rokokovým divadlem až k Národnímu divadlu; na Feldherrnhalle – místo porážky nacistů v roce 1923 a zpět k Viktualienmarkt, kde je možno se občerstvit, nebo k nádhernému kostelu Asamkirche sv. Jana Nepomuckého….

Popis nabídky:
Odjezd: 5:30 hod. z ulice Na Florenci, Praha (další nástupní místa: Beroun, Plzeň)
Cca 10:00 – 13:30 individuální prohlídka koncentračního tábora Dachau
Cca 14:30 – 17:00 prohlídka Mnichova s českým průvodcem, či individuální volno

Cena: 1790 Kč

Cena zahrnuje: doprava moderním vybaveným autobusem, služby profesionálního průvodce a vstup do památníku koncentračního tábora Dachau

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (na požádání zajistíme)

Objednejte si zájezd

3 + 2 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.