ŽITAVA + KLÁŠTER OYBIN

<strong>TERMÍN:</strong> 21. 9. 2019
<strong>PROGRAM</strong>: PROHLÍDKA MĚSTA S PRŮVODCEM + NÁVŠTĚVA KLÁŠTERA

Vydejte se spolu s námi do Horní Lužice, kde navštívíme  <strong>Žitavu (Zittau)</strong>. K Žitavě patří neodmyslitelně postní plátna. Jedná se o historické skvosty. Velké plátno z roku 1472 má rozměr 8,2 m výšky a 6,8 m šířky. V centru města určitě stojí za pozornost Marktplatz s impozantní novorenesanční radnicí, sedmipatrový Salzhaus z roku 1511, kostel Sv. Jana Křtitele (Johanniskirche) či barokní studna. Po společné prohlídce města s průvodcem bude následovat individuální volno s možností nákupů.

V odpoledních hodinách přejedeme autobusem do malebného lázeňského městečka Kurort Oybin, nad kterým se tyčí velkolepá <strong>zřícenina hradu a kláštera Ojvín (Oybin). </strong>Na německé straně Lužických hor nenajdete významnější památku. První stopy opevnění pocházejí již ze 13. století. Jedná se o jedinečné seskupení ruin gotického hradu a kláštera, vybudované na popud Karla IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory, která se tyčí nad okolím. Ve 14. století zde Karel IV. nechal vybudovat císařský dům a v roce 1369 založil na Oybinu klášter Celestýnů. Klášter byl zrušen v 16. století.

Výstup skalním masívem Vás odmění nezapomenutelnými pohledy na Žitavské hory. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

<strong>Popis nabídky:</strong>
odjezd z Prahy – ulice Na Florenci v 8:00
cca 10:00 – 13:00 prohlídka Žitavy s průvodcem + individuální volno
cca 14:00 – 17:00 prohlídka zříceniny hradu a kláštera Oybin
plánovaný odjezd z Oybinu cca v 17:00

<strong>CENA: 690 Kč</strong>

<strong>Cena je zahrnuje: </strong>dopravu moderním autobusem a služby průvodce

<strong>Cena nezahrnuje: </strong>cestovní pojištění, vstupné (Žitava – Velké plátno cca 4€/osoba, Oybin cca 7€/osoba)

Objednejte si zájezd

7 + 1 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.