ADVENT VE WROCLAWI

TERMÍN: 1. – 2. 12. 2018
PROGRAM: 2DENNÍ ADVENTNÍ ZÁJEZD S POLOPENZÍ

Odjezd z Prahy v 6:30 od stanice metra Strašnická přes Hradec Králové – Náchod – do Wroclawi. Během našeho dvoudenního pobytu navštívíme nejzajímavější památky města včetně vánočních trhů.

Wroclaw je hlavní město Dolnoslezského vojvodství, čtvrté největší město Polska a zároveň jedno z nejstarších polských měst. Dějiny Wroclawi jsou hodně propojené s nejstarší českou minulostí. Od doby Jana Lucemburského patřila Wroclaw k českému království až do prohraných válek, kdy Marie Terezie přišla o Slezko a Wroclaw. Město, které leží na břehu řeky Odry se pyšní jedním z největších středověkých náměstí v Evropě s překrásnou katedrálou sv. Jana Křtitele postavenou v roce 1272, starou radnicí, která je mistrovským dílem gotické architektury, krásnou budovou opery a moderní architekturou. Mezi významné památky patří Wroclavská univerzita založená v roce 1702, kde mimo jiné v letech 1823 – 1850 působil Jan Evangelista Purkyně a v letech 1841 – 1849 také František Ladislav Čelakovský. Ve Wroclawi se nachází nejstarší pivnice Swidnicka, která funguje již od roku 1273 bez přerušení!

Navštívíme vánoční adventní trhy, které jsou v této oblasti vyhlášené. Ubytujeme se v hotelu s polopenzí a druhý den pokračujeme v prohlídce města a jeho památek. Kolem 17.hodiny se vydáme na cestu zpět do ČR.

CENA: 3300 Kč

AKČNÍ CENA: 2899 Kč

Cena zahrnuje: dopravu zahraničním busem, ubytování v hotelu s polopenzí, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (na požádání zajistíme) a vstupy do památkových objektů

Doporučené “kapesné“ na vstupy:  100 zlotých (cca 650Kč)

Upozornění!!! Při neúčasti nebo zrušení zájezdu storno 100%! Možná změna účastníka bez poplatků.

Objednejte si zájezd

2 + 0 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.