VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

TERMÍN: 15. 10. 2016

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk

Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat čerstvé rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách. Návštěvníci také mohou zhlédnout malé muzeum rybářství. Účast na výlovu přislíbil sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 300 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce ryb činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun.

Všechny Vás srdečně zveme podívat se na práci rybářů při výlovu v praxi a na ochutnávku čerstvých rybích specialit přímo u hráze rybníka.

V nabídce pro zájemce je připraven prodej živých ryb, které si můžete odvézt domů na štědrovečerní večeři a oslavit krásné vánoční svátky s vlastní rybou z pěkného výletu

Program viz : http://www.trebon.rybarstvi.cz/slavnostni-vylov-rozmberka-2016

Popis nabídky:

– odjezd 7:00 hod. Strašnická – Praha na metru A
8:00 hod. Tábor – čerpací stanice OMV
– příjezd na Rožmberk cca do 9.00 hod. a návrat do Prahy cca 17:00 hod.

CENA: 350 Kč dospělý , dítě do 15 let 150 Kč

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu

STORNOPOPLATKY : 100% po zaplacení zájezdu

Objednejte si zájezd

3 + 0 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.