KONCENTRAČNÍ TÁBOR MAUTHAUSEN + LINZ

TERMÍNY: 14. 10. a 21. 10. 2023

PROGRAM:
Odjezd: 7:00 hod. od stanice metra A – Strašnická, Praha (další nástupní místa: Benešov, Soběslav, České Budějovice)
Cca 11:00 – 13:30 prohlídka koncentračního tábora Mauthausen
Cca 14:30 – 17:30 prohlídka Lince s českým průvodcem, či individuální volno
17:30 odjezd zpět do Prahy

POPIS NABÍDKY: Prohlídka koncentračního tábora Mauthausen a následně prohlídka Lince s průvodcem či individuální volno

Mauthausen

Koncentrační tábor Mauthausen patřil spolu s pobočnými tábory k největším pracovním táborům. Byl primárně určen na vyhlazování nepohodlné inteligence pomocí otrocké práce v žulových kamenolomech.

Připomeňte si tragické lidské osudy nejen českých hrdinů, kteří pomáhali při atentátu na Heydricha a za tento čin byli v říjnu 1942 popraveni právě v Mauthausenu.

Při prohlídce se dozvíte, jak tábor vznikl a jak fungoval. Vstoupíte do budov, kde vězni žili. Do krematoria, ve kterém je umístěna pamětní deska písničkáře Karla Hašlera. Budete  moci nahlédnout i do plynové komory, nebo se projít po „Schodech smrti“, po nichž vězni vynášeli padesátikilové žulové kvádry.

PROHLÍDKA JE URČENA POUZE PRO OSOBY S VĚKEM NAD 15 LET

Následuje odjezd do Lince a prohlídka historického centra města s průvodcem, či Váš volný program.

Linec (německy Linz) je hlavním městem rakouské spolkové země Horní Rakousko a zároveň je třetím největším městem v Rakousku.

Historické centrum Lince leží na březích evropského veletoku Dunaje. Město se může pochlubit bohatou kulturní historií a velkým množstvím zajímavých velkolepých památek. Mezi nejznámější patří Stará radnice, která je dodnes sídlem starosty a obecní rady. Dalším lákadlem je Hlavní náměstí se sloupem Sv. Trojice. Tento barokní 20 m vysoký sloup je vytesán z bílého mramoru. Hlavní náměstí patří se svou rozlohou 13 tis. m2 k jednomu z největších v Evropě. Na jeho jižním konci stojí jezuitský kostel z konce 17. století. Vedle něho je bývalá jezuitská kolej. Významnou pamětihodností je také bývalá rezidence kláštera Kremsmünster, tzv. Krensmünsterský dům. Zde podle legendy zemřel císař Fridrich III.

 CENA: 1290 Kč

Cena zahrnuje: doprava vybaveným autobusem, služby profesionálního průvodce, vstup do památníku koncentračního tábora Mauthausen

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (na požádání zajistíme)

Pořadatel si vyhrazuje změnu programu
Pokud se zájezd neobsadí minimálním počtem cestujících, vyhrazujeme si právo na změnu termínu na nejbližší možný.

Objednejte si zájezd

0 + 1 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.